Најдоброто од Милан во прекинатата сезона 2019/20

Милан сезонава во Серија А не можеше да се пофали со добри резултати и да ги задоволи своите навивачи со добри игри, но сепак имаше и по некој светол момент.

Во моментот на прекин Милан остана на 7. место со 36 бодови и борба за пласман во Лига Европа. Најдобар стрелец во тимот е Анте Ребиќ со 6 голови пред Тео Ернандес со 5, па заминатиот Кжиштоф Пјонтек со 4, а Златан Ибрахимовиќ и Хакан Чалханолу имаат по 3.

Најдобар асистент е Тео Ернандес со 3 асистенции, додека најстандарден е Алесио Ромањоли кој ги одигра сите 26 натпревари и тоа секој со комплетни 90 минути.

реклама

Фудбал

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Read more

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Read more

Интер го враќа Наинголан

Read more

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more
play_arrow

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more
play_arrow

10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Read more
play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more