Најголеми емотивци и романтичари во зодијакот

Можете безусловно да им верувате, знаат да чуваат тајни, ги привлекуваат емотивни луѓе, сакаат без ограничување и запирање, безнадежни романтичари се.

Да, зборуваме за Рибите.

Врската со личност во овој хороскопски знак ќе ви биде исполнета со нежност и романтика, стои во астролошката анализа на Cosmopolitan за Рибите.

Ако сакате незаборавен прв состанок што ќе трае до долго во ноќта, а нема да забележите колку време поминало, Рибите се вашиот идеален партнер.

Не сакаат кратки врски, а уште помалку авантури за една ноќ.

Рибите се чувствителни, фантазери, но и мистични личности.

Благодарение на нивната неверојатна интуиција го предвидуваат вашето расположение и се прилагодуваат на условите само за да сте задоволни и среќни.

Рибите се пожртвувани и сочувствителни, и како пријатели и како партнери.

Астро-двојки

Личностите родени во знакот Риби имаат најголема компатибилност со следниве хороскопски знаци:

РИБИ – Имаат исти очекувања од љубовта, постојат еден за друг.

СКОРПИЈА – Водените знаци се емпатични, посветени и страсни. Одлично се разбираат, комуницираат на сосема друго ниво и поврзани се како ниту една друга астролошка љубовна комбинација.

ДЕВИЦА – Овие личности силно влијаат на Рибите. Овој астро-пар е доказ дека спротивностите се привлекуваат. Девиците се одлично приземјување за романтичарски настроените Риби и обратно.

Како да знаете дека му се допаѓате на некој роден во знакот Риби?

Рибите се исклучително емпатични, нивната мисија во животот е да им помагаат на другите, а сакаат психички силни личности на кои може да се потпрат и огледаат.

Ќе знаете дека личност родена во знакот Риби ви фрлила око – ќе ви го покаже тоа со некој романтичен гест. Очекувајте и срамежливи погледи, зацрвенети образи и комплименти секогаш кога е во ваша близина.

Како да ги освоите Рибите? Праќајте им слатки пораки, бидете искрени со нив, откријте им ги своите тајни, потрудете се да ги насмеете и секако – бидете романтични.

За да ги задржите, бидете доследни на ваквото однесување – Рибите нема да ви простат лажно претставување.

реклама

Љубов и секс

Секс секој ден, дали е тоа нормално?

Read more

Среќни во љубовта: Ѕвездите им се наклонети токму на овие хороскопски знаци

Read more

Ем лоши, ем опасни: Најлошите совети за секс

Read more

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Read more

Магазин

Неверојатни факти за животот во Шведска

Читај повеќе

Што ако некој кивне или се искашла покрај вас, а вие немате маска?

Читај повеќе

Секс секој ден, дали е тоа нормално?

Читај повеќе
  • filter

Во Мексико пронајдени коски на 200 мамути стари 15.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Хоакин Феникс и Руни Мара станаа родители

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најбогатите славни личности во изминатата деценија?

Читај повеќе

Среќни во љубовта: Ѕвездите им се наклонети токму на овие хороскопски знаци

Читај повеќе

Ручек за вистински гурмани: Печени кременадли

Читај повеќе