Најновиот моден хит на Bottega Veneta е ремен/корсет од 2.500 долари

Дизајнерската куќа Bottega Veneta неодамна претстави малку необичен моден додаток – дебел ремен/корсет кој се обвиткува околу половината. Иако доаѓа во две бои, светло зелената нијанса е исклучително популарна на Instagram, а ова кожно парче чини 2.500 долари.

Парчињата што ги презентираше италијанската модна куќа Bottega Veneta во последните сезони ги воодушевуваат љубителите на модата, почнувајќи од оригинални додатоци, преку чевли со дебел ѓон, гумени чизми од талог од кафе и чанти украсени со тешки метални синџири.

Иако најчесто најмногу внимание се посветува на чантите, овој пат најголемиот хит на Instagram е всушност прилично гломазен моден додаток кој наликува на ремен и корсет во исто време.

Овој кожен ремен се обвиткува околу половината неколку пати, а е направен од вистинска кожа и можете да изберете помеѓу две бои - светлозелена или темнокафеава.

Модните инфлуенсери искомбинираа ремен/корсет со сакоа во класичен стил, а модната куќа Bottega Veneta сугерира дека може да се носат и поголеми сакоа, со кои ќе добиете изглед како да носите фустан.

Судејќи според фотографиите од социјалните мрежи, моделот во зелена боја е многу попопуларен во споредба со кафената, и најчесто се комбинира со црна облека.

Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Стил

Направи сам: Пилинг идеален за нега во зимските денови

Read more

Не сте ни свесни какви опасности демнат од новата неиспрана облека

Read more

Vogue лекција по мода: Сѐ што треба да знаете за корсетите

Read more

Трикови како да се справите со претераното потење

Read more
 

Магазин

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Читај повеќе

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Читај повеќе

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Читај повеќе

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Читај повеќе

Дали бебињата плачат во утробата на мајката?

Читај повеќе

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Читај повеќе

Како да се препознае Алцхајмеровата болест?

Читај повеќе