Нов сообраќаен режим на булеварот Македонски просветители во Охрид

СВР Охрид информира дека денеска во сила ќе биде нов режим на сообраќајот на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид.

Според новиот сообраќаен режим, кој е усогласен со надлежните служби во локалната самоуправа, предвидено е такси-постојката на булеварот „Македонски просветители“, во близина на поштата, да се дислоцира на улицата „Партизанска“, a локацијата да биде пренаменета во паркинг-простор. Воедно, делот од коловозот пред досегашната такси-постојка на булеварот „Македонски просветители“, од пресекот со улицата „Партизанска“ до пресекот со улицата „Димитар Влахов“, ќе биде отворен за сообраќај во правец од рампата кај поштата кон булеварот „Туристичка“, со што од утре сообраќајот по целата должина на булеварот „Македонски просветители“ ќе се одвива двонасочно, информираат надлежните.

Апелираат до возачите да се придржуваат до измените и да ги почитуваат насоките на полициските службеници, кои денеска на посочените локации и практично ќе ги информираат граѓаните за новите сообраќајни измени.

Тагови
реклама

Во Германија запленет кокаин вреден една милијарда евра

Read more

Двојно убиство во Кратово: 36-годишна жена ги уби сопругот и свекорот

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Македонија

Само условно осудени седумте лица кои упаднаа во М-НАВ

Read more

Цената на мазутот се зголемува, бензините и дизелот остануваат непроменети

Read more

Заев и Ципрас: Прекршувањето на договорот од Преспа ќе ја доведе до егзистенцијален предизвик иднината на Северна Македонија

Read more

ЈСП: Бесплатен превоз за средношколците и за време на летниот распуст

Read more
 

Вести

Само условно осудени седумте лица кои упаднаа во М-НАВ

Читај повеќе

Мајка на ученик претепа професорка по биологија во Белград

Читај повеќе

Во Германија запленет кокаин вреден една милијарда евра

Читај повеќе

Двојно убиство во Кратово: 36-годишна жена ги уби сопругот и свекорот

Читај повеќе
  • filter

Диво месо на Албанскиот театар, штипската Лекција и Натчовек на Драмски театар од Варна на претпоследниот ден на фестивалот

Читај повеќе

Изведба на танцовиот дует LOUNGE на Марга Алфејрау, Мириам Лукас и Мириана Бененге на Викендот на гордоста

Читај повеќе

Со прогласување на наградените и проекција на Златната треска на Чарли Чаплин се затвора 14. Филозофски филмски фестивал

Читај повеќе

Советот на ЕУ поддржа формирање база на таленти: Ќе се олесни вработувањето лица од трети земји

Читај повеќе

Цената на мазутот се зголемува, бензините и дизелот остануваат непроменети

Читај повеќе