Пелистер се засили со хрватскиот репрезентативец Мандалиниќ

Битолчани своите амбиции ќе се обидат да ги остварат со Стипе Мандалиниќ кој доаѓа од берлински Фихсе како најново засилување за наредната сезона.

Левата бековска позиција во Еурофарм Пелистер ќе биде осетно засилена откако потпис на двегодишен договор стави хрватскиот репрезенттаивец Стипе Мандалиниќ.

„Добровечер Битола, добро вечер на сите фанови на Еурофарм Пелистер, здраво за Чкембарите. Официјално сѐ е готово, јас сум нов играч на РК Еурофарм Пелистер, се гледаме наскоро и тргнуваме кон освојување на титулата“, изјави Стипе во видео порака од Загреб.

Remote video URL

Родум од Сплит, Мандалиниќ кариерата ја почна во локалниот клуб Сплит, а потоа преку Карловац и Загреб дојде до Фихсе каде настапуваше од 2017. Во меѓувреме настапи на 42 натпревара за репрезентацијата на Хрватска при што постигна 49 голови, а беше дел од ЕУРО 2014 и 2018, како и Мундијалите во 2013 (бронза) и 2017.

реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Ракомет

Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Read more

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Read more

Пикерот на Конго од „89 килограми“ веќе е ѕвездата на Светското во Египет

Read more

Лазаров: Да ги оставиме стартните порази зад нас, Чиле е нашата шанса

Read more
 

Спорт

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Читај повеќе

Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Читај повеќе

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Читај повеќе

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Читај повеќе

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Читај повеќе

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Читај повеќе

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Читај повеќе