Пирс Броснан и син му Парис позираа заедно во модна кампања

Актерот Пирс Броснан и неговиот најмлад син Парис снимија заедничка кампања за модниот бренд Paul&Shark.

Пирс Броснан (70), кој досега беше амбасадор на овој моден бренд, и кој меѓу првите се заложи за намалување на лошото влијание врз животната средина преку четирите столба на одржливост, сега во кампањата го вклучи и својот син Парис (22).

Самиот Броснан е исто така активен во зачувувањето на животната средина и е член на одборот на непрофитното здружение за заштита на Sea Shepherd, организација чија мисија е да ја зачува морската средина.

Remote video URL

Во оваа прилика, за новата кампања, таткото и синот носат некои од најексклузивните модни комбинации од колекцијата на Paul&Shark есен/зима 2023 година. Оваа колекција е фокусирана на „софистицирана елеганција“ со италијански кашмир, плетени волнени џемпери и меки памучни кошули.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Paul&Shark (@paulandshark)

Фотографиите се направени во Италија, а кампањата беше наречена „Приказна за таткото и синот“, а своите фанови ги воодушевија со заедничката соработка и тоа што изгледаа природно. Имено, лицето на Броснан не било ретуширано и му се гледаат брчките.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Paul&Shark (@paulandshark)

„Второто поглавје од приказната за патувањето меѓу таткото и синот, за откривање на убавините на Италија, меѓу тосканските ридови и патеките на едно мало село. Приказна која е почит за врската меѓу генерациите, овековечувајќи ја спонтаноста на мали гестови, одење заедно низ тесни улички, играње карти, уживање во убавината на отворено и блиски прегратки“, споделија Paul&Shark.

Парис е најмладиот син на Пирс Броснан и неговата сопруга Кили Шеј Смит (59), а претходно изјави дека татко му е неговиот најголем извор на инспирација. Нивниот постар син Дилан (26) е музичар. Двајцата браќа беа прогласени за амбасадори на Златниот глобус на 77-та церемонија на доделување награди во 2020 година.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Стил

Pirelli го претстави календарот за 2024 година

Read more

Aitana е модел создаден од вештачка интелигенција - заработува илјадници евра месечно

Read more

Ова ќе биде интересно: Откриена е темата на Мет Гала 2024

Read more

На модна аукција наддавајте се за креација на македонски дизајнери

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе