УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2023/2024

Првиот гол во ЛШ сезонава падна за неполни три минути

Францускиот фудбалер Мохамед Симакан го постигна својот прв гол во оваа сезона од Лигата на шампионите, а тоа го направи во третата минута од натпреварот против Јанг Бојс.

По еден корнер од десната страна, Симакан беше на првата статива и ја зафати топката, таа удри во играч на Јанг Бојс на патот кон голот, дополнително го смени правецот, дури го изненади домашниот голман и заврши во мрежата. Голот можете да го погледнете овде.

URL

Во 18:45 часот започнаа два натпревари од 1.коло од групната фаза во Лигата на шампионите, а иако малку поголемо внимание привлекува натпреварот на Сан Сиро помеѓу Милан и Њукасл, првиот гол беше постигнат во Швајцарија.

URL

Потсетуваме дека Лајпциг и Јанг Бојс уште играат во групата со Манчестер Сити и Црвена Звезда кои вечерва ќе го одиграат својот натпревар на Етихад.

Од друга страна, во групата со Милан и Њукасл се ПСЖ и Борусија Дортмунд, а својот натпревар ќе го одиграат и вечерва.

реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Фудбал

Откриено колку Салах заработува неделно од сите договори

Read more

Ви реков да не се грижите - Мурињо среќен по победата над Фрозиноне

Read more

Во вторник почнува продажбата на влезниците за ЕУРО 2024 - најевтините се 30 евра

Read more

Несекојдневна ситуација во Серија А: Главниот судија го фати грч

Read more
 

Спорт

Откриено колку Салах заработува неделно од сите договори

Читај повеќе
  • play_arrow

Ви реков да не се грижите - Мурињо среќен по победата над Фрозиноне

Читај повеќе

Во вторник почнува продажбата на влезниците за ЕУРО 2024 - најевтините се 30 евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна ситуација во Серија А: Главниот судија го фати грч

Читај повеќе

ВАР судиите кои го оштетија Ливерпул добија само два дена казна

Читај повеќе

Кениецот Киплагат победи на Скопскиот маратон, Дарио Ивановски го освои 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

Премиер лигата призна: На Ливерпул му е поништен чист гол - објаснувањето е лудо

Читај повеќе

Над 11 илјади натпреварувачи од 53 држави денеска го трчаат скопскиот маратон

Читај повеќе
  • play_arrow

Канело го претепа противникот и ја одбрани титулата

Читај повеќе