Роналдо го спаси Јувентус од пораз на дербито со Рома

Кристијано Роналдо постигна три гола на два натпревара за Јувентус под водство на Пирло.

Португалецот вечерва на дербито со Рома два пати се запиша во листата на стрелците и го спаси шампионот од пораз.

„Мислам дека заработивме еден важен бод. Тоа се случи во тешка ситуација. Дури и се вративме резултатски со играч помалку на теренот. На крајот на шампионатот овој бод може да биде важен. Ние сме на почетокот на сезоната, имаме нов тренер, нови идеи, но гледам дека тимот работи добро, со ентузијазам. Нè чека светла иднина. Гледаме дека тимот сега тренира со задоволство, со насмевка“, изјави Роналдо.

Рома водеше со 1:0 и 2:1, имаше и играч повеќе од 62. минута, но на крајот мораше да се задоволи само со бод.

Јувентус има четири, Рома еден бод по првите две кола во Серија А. 

Remote video URL
реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Фудбал

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Read more

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Read more

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Read more

Шпанска серија: Агентот на Рамос се натега со Реал за милион евра

Read more
 

Спорт

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Читај повеќе

Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Читај повеќе

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Читај повеќе

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Читај повеќе

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Читај повеќе

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Читај повеќе

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Читај повеќе