ЛА ЛИГА 2019/20

Сетјен: Титулата ни бега

По второто реми во серија, стратегот на Барселона е свесен дека го губат чекорот во борбата за титулата.

Синоќа Барселона одигра 2:2 со мадридски Атлетико и по саботното реми на гости кај Селта, направи нов чекор назад во однос на лидерот Реал Мадрид.

„Штета. Цело време ни станува сѐ потешко и потешко. Се оддалечуваме од титулата, но мора да продолжиме да работиме“, рече Кике Сетјен по натпреварот.

Прашан дали е задоволен од залагањето и играта на неговите избраници, тој изјави:

„Прилично сум задоволен бидејќи не е лесно да се игра против Атлетико. Тие се дисциплинирани и физички се силни. Добри се и во дефанзивата. Но, јас сум задоволен од моите играчи“.

Сетјен го критикуваат бидејќи го остави на клупата Антоан Гризман и го внесе дури во 90. минута.

„Не ја направив замената порано бидејќи оние што беа на теренот играа добро. Рики. Меси и Суарес. Не е лесно да најдете место за некого без да го дестабилизирате тимот“.

Барса на двапати водеше, прво со автголот на Диего Коста, а потоа преку Лео Меси од белата точка. Гостите секој пат израмнуваа и тоа двапати од пенал преку Саул Њигес.

Remote video URL

На табелата Браса има 70 бодови, еден помалку од лидерот Реал Мадрид кој има и натпревар помалку. „Кралевите“ утревечер ќе имаат шанса да се одлепат на плус 4 доколку слават против Хетафе.

реклама

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Фудбал

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Read more

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Read more

Шестмина позитивни во Атлетик

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе