Барселона

play_arrow

Барса во 90-та ја стопи предноста на Атлетико

Борбата за титулата во Шпанија повторно е отворена откако лидерот загуби, а Барселона со гол во последната минута дојде до три бода и се најде на чекор од врвот.
Read more

Холанд не оди во Барса: Рајола постави невозможни услови

Агентот Мино Рајола имаше одржано состанок со челниците на каталонскиот гигант, а детали од раговорот излегоа во јавност по што станува јасно дека норвешкото чудо нема да пристигне на „Камп Ноу“.
Read more

Лапорта до Меси: Знаеш дека не смееш да си одиш

Новиот претседател на каталонскиот клуб доаѓа во критично време кога атмосферата во клубот е на ниско ниво, а иднината на капитенот е нестабилна и се заканува негово заминување.
Read more

Гризман: Не заслуживме толку рано да испаднеме

Францускиот напаѓач смета нека неговата Браселона не заслужила да биде елиминирана уште во осминафиналето од Лигата на шампионите.
Read more

Артета ги поби гласини дека ќе ја преземе Барса

Баскискиот стратег негира дека постои веројатност да седне на клупата на каталонскиот тим и тврди дека е пресреќен во Арсенал.
Read more

Пике по вчерашниот натпревар: Горд сум на Барселонa

Дефанзивецот на Барселона, Џерард Пике по натпреварот од 25. коло во Ла Лига со Севиља (2:0), рече дека е горд на тимот.
Read more

Суарес: Во Барса ми рекоа дека сум стар и не можам да играм во голем тим

Уругвајскиот голгетер откако беше набркан од Барселона ужива во слатката одмазда. Тој растура во Атлетико со кој и ита кон титулата во Ла Лига.
Read more

Чави: Сите ме гледаат како иден тренер на Барса

Легендата на тимот од „Камп Ноу“ признава дека еден ден сака да се врати во Каталонија, но тоа нема да се случи сега.
Read more

Болниот пораз открива: Меси ја предвиде размонтираната Барса

Веќе половина година измина откако беше снимена фотографијата што никогаш не верувавме дека ќе ја видиме – Лионел Меси поразен и безнадежен.
Read more

Официјални состави: Барселона - ПСЖ

Тренерите Роналд Куман и Маурисио Почетино ги објавија составите со кои ќе истрчаат на вечерашниот дуел.
Read more

И една секунда игра на Французинот вечерва ќе ја чини Барса пет милиони евра

Пред четири години, Усман Дембеле пристигна на „Камп Ноу“ од Борусија Дортмунд во трансфер вреден дури 140 милиони евра плус бонуси кои полека стигнуваат за наплата.
Read more
play_arrow

Куман бара Барса да донесе нов напаѓач

Каталонците упатија 20 удари кон голот на Уеска синоќа, но дадоа само еден гол, што ја прели чашата кај тренерот Роналд Куман кој сега сака нов напаѓач.
Read more
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more