Што ќе се случува со Мундијалот?

Светското првенство во фудбал 2026 што ќе се одржи во Канада, Мексико и Соединетите Американски Држави ќе биде првото Светско првенство на кое ќе учествуваат 48 репрезентации, од 32 репрезентации како што беше на секое Светско од 1998 година - но тоа не е единствената промена.

Светското првенство 2026 година ќе биде подолго, ќе има многу повеќе натпревари и ќе има сосема нова групна фаза, квалификации и нокаут формат.

Во ова видео, HITC Sevens го разгледува новиот формат на Мундијалот, големината на реформите што се воведени, зошто се воведени и што значи тоа за различните репрезентации и иднината на Светското првенство.

реклама

Фудбал

Џеко на 38 години истрча од гол на гол за девет секунди

Read more

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Read more

Проклетството на Кејн ја уништи трофејната низа на рекордерот Коман

Read more

Откриено зошто колабираше Ндика, немал срцев удар

Read more

Нови видеа

play_arrow
Четири типа на пријатели

Четири типа на пријатели кои сите ги имаме

Read more
play_arrow

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Read more
play_arrow

Како туната од морските длабочини стигнува до нашите чинии?

Read more
play_arrow

Топ 15 неверојатни полициски возила

Read more
play_arrow

Неверојатниот подем на аутсајдерот Брест

Read more
play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија Mother of the Bride

Read more
play_arrow

Грешки поради кои трицепсите не растат

Read more
play_arrow

7 клупски сезони што ветуваа многу, а завршија катастрофално

Read more
play_arrow
Дали магнезиумот помага за слабеење?

Дали магнезиумот помага за слабеење?

Read more
play_arrow
10-минутни вежби за дефинирани стомачни мускули

Вежби за дефинирани стомачни мускули

Read more
play_arrow

Дали фудбалот стана полош?

Read more
play_arrow

8 работи кои никој не ви ги кажува за постот

Read more