УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Солскјер: МекТоминeј играше со едно око

На шкотскиот фудбалер му паднала леќата од едното око па со ослабен и нерамномерен вид го играл првото полувреме синоќа во Париз.

Норвешкиот стратег откри со какви проблеми се соочил Скот МекТоминeј синоќа за време на дуелот со ПСЖ. 

„Скоти првото полувреме го играше со едно око. Тоа беше навистина импресивно бидејќи ја изгуби едната леќа“, рече Оле Гунар Солскјер.

Тие што носат контактни леќи знаат колку голем проблем имал Шкотланѓанецот. Кога во едното око имате леќа која видот ви го прави одличен, а другото ви е без леќа и гледате заматено, тогаш сликата која ја даваат двете очи екстремно се разликува и реалноста ја прави тешка. Дури и подобро би гледале кога би ја извадиле и другата леќа бидејќи нерамномерниот вид создава и главоболка.

На МекТоминеј му паднала едната леќа за време на првите 45 минути, но нема информација кога отприлика се случило тоа и колку време играл со маки. Јасно е дека за време на паузата ставил резервна леќа, а потоа го одигра целиот натпревар.

Неговиот Манчестер Јунајтед приреди вистинска сензација на „Парк де Пренс“ победувајќи го ПСЖ со 1:2.

реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Играчите на Реал ги добија новите Audi „ѕверки“: Кој го избра најскапиот модел?

Read more

Тетин се обидел да изврши обљуба врз неговите две внуки

Read more

Фудбал

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Read more

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Read more

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе