Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Шведскиот скијач Кале Халфварсон (34) се здоби со навистина необична спортска повреда за време на скијачки натпревар во Финска.

На несреќниот Швеѓанец му замрзнал пенисот за време на трката како последица на ниските температури.

„Ми замрзна пенисот. Навистина. Чувствував дека нешто не е во ред на три круга пред крајот. Морав да лежам во шаторот десет минути за да го загреам, многу ме болеше. Тоа е најлошата болка што сум ја доживеал во животот Беше ужасно“, изјави Халфварсон за шведски Expressen по трката од 20 километри од Светскиот куп во Рука.

Температурата на стартот на трката во североисточниот дел на Финска беше -15 степени Целзиусови, а Халфварсон заврши на 18. место.

Инаку, ова е втор пат Халфварсон да ја има оваа повреда и на иста патека, па се пошегува.

„За среќа, наскоро ќе добијам уште едно дете, ако вака продолжи, тешко дека ќе можам повеќе да имам деца“, изјави освојувачот на три медали на Светско првенство.

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Останати спортови

Светскиот рекорд на 400 метри нема да биде признат

Read more

Вајт откри неверојатна награда што Путин му ја дал на Хабиб откако го среди Мекгрегор

Read more

Доаѓа револуција во атлетиката: Скокот во далечина никогаш повеќе нема да биде ист

Read more

Ништо од олимпискиот сон: МОК го одби барањето на Пакјао да настапи на ЛОИ

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Читај повеќе

Моментот кога Вестбрук ја скрши раката

Читај повеќе

Не е лесно да си фудбалер во Шкотска

Читај повеќе

Заврши реновирањето на тревникот на Арената, Работнички прв ќе го сефтоса

Читај повеќе

Квинси Промес уапсен во Дубаи

Читај повеќе

Холанд за малку ќе завршел во Наполи, Рајола го премислил Де Лаурентис

Читај повеќе

По 4 години забранетата репрезентација на Баскија ќе одигра натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Ракометарките убедливо поразени од Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Денвер ја доби репризата на ланското финале со Мајами

Читај повеќе