Audi

Последното Audi R8 оди од фабрика во музеј

На убавите работи секогаш им доаѓа крајот, а истото може да се каже и за Audi R8, чие производство и официјално заврши.
Read more

Audi се откажува од уште еден легендарен модел

После A1 и Q2, уште еден модел го губи своето место во линијата на Audi.
Read more

Audi го претстави концептот Activesphere кој се трансформира во пикап

Read more
filter

Audi ги разубави А4 и А5

Вести во понудата за стари, но сепак посакувани модели.
Read more
play_arrow
filter

Најбрз во својата класа: Audi RS3 Performance Edition

Audi RS3 Performance Edition го придвижува добро познатиот 2,5-литарски турбо бензински мотор со пет цилиндри, кој во овој случај развива 410 коњски сили.
Read more

Audi подготви два нови пакети за моделите RS4 Avant, RS5 и RS5 Sportback

Со новите пакети Competition и Competition Plus, триото RS на Audi ќе понуди уште подобри перформанси, кои вклучуваат повеќе звук во кабината произведен со комбинација на поотворен издувен систем и 2,9-литарски битурбо V6 мотор.
Read more
filter

Audi со концептот Grandsphere ја најавува новата генерација на A8

Концептот Grandsphere ќе биде претставен на 2 септември.
Read more

Ако не дојдеш со Audi, ич не доаѓај

Bild објави дека Кингсли Коман од Баерн (24) ќе биде казнет затоа што дошол на тренинг со погрешен автомобил.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more