Балкан

Како Путин создаде „мала Русија“ на Балканот?

Русија соработува со Србија во кампањи за дезинформација и сајбер напади против балканските земји кои ја поддржуваат Украина, предупреди косовскиот премиер.
Read more
filter

3 март 1878, во Сан Стефано почнала поделбата на Балканот

На денешен ден во 1878 година бил потпишан Санстефанскиот мировен договор помеѓу Руското Царство и Отоманското Царство склучен на крајот од Руско-турската војна (1877-1878).
Read more
Фото: Кајгана

Северна Македонија со најниска просечна плата во регионот

Словенија има највисока просечна плата во регионот, 1.181,35 евра, според анализата на Анадолија.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more