долар

Падна вредноста на доларот

Read more

Доларот ослабе, цените на нафтата паѓаат, нема еуфорија на берзите

На азиските берзи денеска цените на акциите пораснаа, како што пораснаа на Волстрит претходниот ден, иако растот на економиите во регионот забавува и иако Јапонија западна во рецесија.
Read more

Доларот нагло падна, еврото зајакна

На девизните пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути драстично падна минатата недела, бидејќи инвеститорите сметаат дека поради забавувањето на инфлацијата во САД заврши циклусот на зголемување на каматните стапки од стран
Read more

Доларот зајакна, цената на нафтата падна

На азиските берзи денеска цените на акциите паднаа, по силниот раст претходниот ден, бидејќи инвеститорите се претпазливи од новото зголемување на каматните стапки во Австралија и неубедливите податоци од кинеска
Read more

Доларот зајакна, а еврото ослабе

Read more

Доларот зајакна четврта недела по ред

На глобалните валутни пазари доларот зајакна во однос на кошничката валути минатата недела четврта недела по ред, додека во однос на јенот накратко го тестираше клучното психолошко ниво од 145 јени, додека учесни
Read more

Доларот ослабе, цената на нафтата порасна

На берзите во Јапонија и Австралија цените на акциите пораснаа, како и вчера на Волстрит, додека на другите пазари се тргува внимателно бидејќи нема вести за охрабрување на инвеститорите.
Read more

Еврото посилно од доларот

На глобалните пазари еврото во однос на доларот силно порасна минатата недела, достигнувајќи ги највисоките нивоа за повеќе од еден месец, откако Европската централна банка (ЕЦБ) ги зголеми каматните стапки и нај
Read more

Еврото околу највисокото ниво во однос на доларот во изминатата година

На девизните пазари курсот на еврото се движи околу највисокото ниво во однос на доларот во последната година, бидејќи на инвеститорите им се чини дека европската економија е многу поотпорна на ширење на ризикот
Read more

Голем пад на доларот

На девизните пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути значително падна поради шпекулациите дека ФЕД би можел да ги остави каматните стапки непроменети на состанокот во март.
Read more

Доларот слабее, цените на нафтата растат

На азиските берзи цените на акциите пораснаа, како и на Волстрит претходниот ден, поради намалувањето на инфлациските притисоци во САД, но тргувањето е претпазливо бидејќи инвеститорите се загрижени за зголемувањ
Read more

Остар пад на доларот, сега вреди помалку од еврото

Вредноста на доларот во однос на кошницата валути на светските берзи драстично падна минатата недела, бидејќи се очекува забавување на стапката на зголемување на каматните стапки од страна на американската центра
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more