Елиф Елмас

play_arrow

Алиоски лудува, Елмас лумпува во Букурешт

Македонските репрезентативци очигледно одлично се забавуваат во Букурешт во пресрет на Европското првенство.
Read more

Елмас: Свесни сме што нè очекува на Европското првенство

Еден од најдобрите фудбалери во македонската репрезентација, Елиф Елмас не стравува од предизвикот – Европско првенство.
Read more

Елмас: Ќе покажеме дека не се пласиравме случајно на ЕУРО

Македонскиот национален тим од вчера во Скопје се подготвува за настап на претстојното Европско првенство во фудбал на кое репрезентативецот Елиф Елмас очекува „Црвено-жолтите“ да покажат дека заслужено се пласирале.
Read more
play_arrow

Елмас со гол придонесе Наполи да се пласира во полуфиналето на Копа Италија

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна четвртиот гол за Наполи синоќа во триумфот над Специја во четвртфиналето на Копа Италија.
Read more
play_arrow

Јувентус го освои Суперкупот, Елмас поразен

Пирло го доби дуелот со Гатузо за прв пехар сезонава, дуел на кој играше и нашиот Елиф Елмас кој сепак остана со празни раце.
Read more

Елмас: И Грузија сака на ЕУРО, нѐ чека голема борба

Македонскиот бисер е назад во репрезентацијата и е расположен, но и оптимист дека Македонија ќе се пласира на ЕУРО.
Read more

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо соопшти дека нема да може да смета на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас затоа што тој сè уште е позитивен на коронавирусот.
Read more

Елмас негативен на вториот тест

Елиф Елмас излезе негатинен на COVID-19 на вториот тест чии резултати Наполи ги објави синоќа. За жал, сепак останува во изолација и не може да ѝ се приклучи на репрезентацијата.
Read more

Првиот тест на Елмас е негативен

Добри вести од Наполи, засега. На првиот скрининг сите играчи се негативни на коронавирусот, вклучувајќи го и нашиот Елиф Елмас.
Read more

Пола Џеноа позитивна, Пандев засега негативен, Елмас чека резултати

Лоши вести пристигнуваат од Чизмата за македонската фудбалска репрезентација. Соиграчи на Горан Пандев се позитивни, а токму тие играа во неделата против Наполи на Елиф Елмас, па сега и тој мора да се тестира.
Read more

Елмас останува во Наполи до 2025 година

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас го продолжи договорот со Наполи до 2025 година.
Read more
play_arrow

Елмас го победи Несторовски, важен триумф за Пандев

Сите наши „Италијанци“ настапија за своите клубови синоќа, а двајца се радуваа на победи.
Read more
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more