ФК Воска Спорт

play_arrow

Дајте ж'та, дајте црно тиквешко - куп пехарот оди во Кавадарци

Кавадаречката гордост, ФК Тиквеш, испиша историја откако за прв пат во својата 94-годишна историја освои куп титула откако во големото финале со 2:1 ја совлада охридска Воска Спорт на Националната Арена „Тодор Проески“ во Скопје.<
Read more

Захов: Кога дојдов во Воска газдата ми рече да им го донесам куп пехарот

Костадин Захов зимава дојде во охридскиот клуб и веднаш ја доби капитенската лента. Но, откри и дека при потпишувањето на договорот сопственикот на клубот побарал нешто од него...
Read more

Куп финалето в среда на Арената: Тиквеш и Воска по историја

За прв пат на финалниот натпревар се пласираа екипи кои досега никогаш не се нашле во ситуација да играат натпревар за титула.
Read more
play_arrow
filter

Тиквеш против Воска Спорт во Куп финалето

Откако денеска се одиграа реванш полуфиналните натпревари од Купот на Македонија познато е и кои екипи ќе се борат за пехарот на 22 мај.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more