Google

Кои се најпребаруваните поими на Google во 2022?

Wordle беше најпребаруваниот поим на Google во 2022 година, и во САД и во целиот свет, според прегледот на Google Trends Year in Search.
Read more
play_arrow

Google го откри изгледот на својот Pixel Watch

Google го менува начинот на кој ги претставува своите уреди, а по тизерот за мобилните телефони Pixel 7 и Pixel 7 Pro објавени во мај, сега пристигна и тизерот за Pixel Watch.
Read more

Google го отпушти инженерот кој кажа дека вештачката интелигенција има чувства

Google го отпушти Блејк Лемојн, инженер во тимот за развоја на вештачка интелигенција кој тврдеше дека јазичната технологија на Google е чувствителна и разумна, пренесе BBC.
Read more

Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

YouTube започна со тестирање на нова функција наречена Smart Downloads, која се прави на апликацијата наменета за уреди со Android.
Read more
play_arrow

Не ти текнува на песната? Запеј му на Google!

Не ви текнува на текстот или името на песната, ама можете да ја потпевнете или свиркате мелодијата?
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more