коронавирус македонија

Нови 1.037 случаи, 36 починати од COVID-19

Во последните 24 часа се направени 6.654 тестирањa, а регистрирани се 1.037 нови случаи на COVID-19.
Read more

Дневен ковид-биланс: 15 новозаразени, 234 активни случаи

Во последните 24 часа направени се 2.550 тестирања, а регистрирани се 15 нови случаи на COVID-19. Нема починати лица.
Read more

Дневен ковид биланс: 416 нови случаи од 2.705 тестирања

Во последните 24 часа се направени 2.705 тестирања, а регистрирани се 416 нови случаи на COVID-19.
Read more

Првите вакцини ќе стигнат наредните денови, почна пријавувањето за имунизација

Антиковид-вакцините на Pfizer кои ни ги отстапи Србија, а неколку недели чекаа на одобрение од производителот за да влезат во земјава, ќе пристигнат наредните денови и ќе бидат првите 8.000 со кои и кај нас ќе почне имунизацијата.
Read more

Во скопските ковид центри за 24 часа хоспитализирани 36 пациенти

Скопје, 21 ноември 2020 (МИА) – Во ковид центрите во Скопје изминативе 24 часа хоспитализирани се 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот.
Read more

Нов КОВИД рекорд: 934 нови случаи од 2.748 тестирања

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 2.748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на COVID-19.
Read more

Дневен ковид биланс: 438 позитивни и 6 починати

Во последните 24 часа се направени 2.306 тестирања, а регистрирани се 438 нови случаи на COVID-19, а шестмина починаа.
Read more

Скопјанец нападнал полицајци кои го легитимирале за неносење маска

Синоќа вкупно 296 лица биле затекнати како неодговорно се однесуваат со тоа што не носеле заштитна маска. Еден од нив завршил во притвор откако физички ги нападнал полициските службеници кои го легитимирале.
Read more

[Став на Зоран Кардула] Борба со непознатото: COVID-19 и децата со нетипичен развој

Мерките за спречување на пандемијата ја променија и дневната рутина на децата со нетипичен развој.
Read more

Филипче: Мора да има строга контрола дали се почитуваат рестриктивните мерки

Над 90 проценти од новодијагностицираните се во рамките на познати кластери, заболени и трансмисија на вирус настаната на семејни настани кога се прекршиле тие правила за масовни собири и не се носеле маски и овие дополнителни рестриктивн
Read more

Филипче: Се надевам дека и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега

Анализите на трендовите во изминатите денови покажуваат дека во овој момент имаме неколку локации во земјата каде има брзо ширење на вирусот и кластери кои се настанати најчесто како резулат на непочитување на пропишаните превентивни мерки
Read more
реклама

Мајстор на денот: Погодил 7 пара и фатил 23 денари

Read more

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам

Read more

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Read more