љубов

За машки: 7 совети како да ја освоиш симпатијата

Многу ти се допаѓа некоја девојка? Мислиш дека е најубавата што си ја видел, и надворешно и внатрешно, и не можеш да престанеш да си замислуваш колку добар животот би бил доколку би ти била девојка.
Read more

Хороскопски знак во кој никако не треба да се вљубите

Неговата љубов не е едноставна, но сите сме свесни дека најдобрите работи во животот се комплицирани.
Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Љубовта е обичен збор сè додека некој не му даде значење. Секој копнее да биде со вистинската личност, некој со кој ќе оформи семејство и дом, но и ќе создаде спомени и заеднички живот.
Read more

Зошто луѓето денес тешко наоѓаат вистинска љубов?

Сега е 21 век, ова е најчестиот изговор што ќе го слушнете за нечии постапки или размислувања. Општо земено, луѓето денес се значително промискуитетни и склони кон кратки авантури од претходно.
Read more

Древните Грци идентификувале 8 видови љубов и секоја е важна

Секој од осумте видови љубов што ги идентификувале древните Грци треба да се негува и одржува. Ниту една не е поважна од другите.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more