Mercedes

Mercedes го претстави освеженото издание на својот најлуксузен седан

Со мал редизајн на S-Class, кој ќе се продава во втората половина на годината, доаѓаат уште повеќе безбедносни системи и опции за персонализација.
Read more
filter

Поглед во луксузниот модифициран Mercedes-AMG S63 E Performance на Brabus

Оние кои бараат исклучително моќен луксузен седан, тогаш Mercedes-AMG S63 E Performance е веројатно добар избор, но Brabus го направи овој модел уште повозбудлив.
Read more

Mercedes пресече: Поевтините бензинци ни се поважни од автомобилите на струја

За Mercedes, поевтините бензински мотори стануваат приоритет во однос на електричните модели, сè со цел да се подигне продажбата на задоволително ниво.
Read more

7 работи што ги научивме од шефот за софтвер на Mercedes

Дали го достигнавме врвот на дигитализацијата на автомобилите е само едно од прашањата на кои одговори Магнус Остберг, првиот човек задолжен за софтвер во Mercedes.
Read more
play_arrow
filter

Mercedes има ново спортско купе: Дебитираше CLE 53

Новиот модел доаѓа со 3.0-литарски турбополнач во линија „шест“ потпомогнат од „благ“ хибриден систем.
Read more
play_arrow

Жената без која Mercedes каков што го знаеме немаше да постои

Иако улогите на пионери во разни области често им биле оспорувани, има жени без кои сегашноста не би била иста. Една од нив е заслужна за постоењето на Mercedes-Benz.
Read more
filter

Поглед во Mercedes Vision One-Eleven

Со електричниот концепт Vision One-Eleven германскиот производител привлече големо внимание на саемот во Минхен. Според фотографието, јасно е зошто овој автомобил е ѕвезда на автосаемот.
Read more
filter

Mercedes ги освежи електричните кросовери EQA и EQB

Mercedes веќе неколку месеци е во процес на освежување на својата понуда на теренци, а сега на ред дојдоа електричните кросовери EQA и EQB.
Read more

Mercedes го најави новиот CLE – што знаеме досега?

Новиот CLE заменува два модела во гамата на Mercedes.
Read more

Mercedes ќе пензионира еден од најубавите модели

Беше (и остана) еден од најубавите Мерцедеси во овој милениум.
Read more
play_arrow
filter

Како изгледа новиот „директорски“ Mercedes?

Новата генерација на германскиот „директорски седан“ носи интересни стилски детали во надворешноста, пред сè во однос на предните и задните светлосни групи.
Read more
filter

Mercedes-Benz го освежи својот најголем и најлуксузен SUV

Со редизајнираната GLS-Class доаѓа уште повеќе опрема и луксуз, за ​​што најдобро се гледа верзијата Maybach GLS 600, а дури и по редизајнот, верзијата AMG на GLS 63 останува во приказната.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more