НБА 2022/23

Ништо од пресвртот за историја: Мајами ги декласираше Селтикс за финале во НБА

Махами Хит е во финалето на НБА, откако го доби седмиот и решавачки натпревар како гостин на Бостон Селтикс со 103:84.
Read more
play_arrow

Леброн му пушти крв на судијата: Чекаше 25 години за ова

Леброн Џејмс случајно налета на судијата Скот Фостер доцна во втората четвртина од натпреварот 3 од финалето на Западната конференција, и му ја раскрвави усната.
Read more
play_arrow

Леброн се повреди

Во последната четвртина од втората средба од финалето на Западната конференција на НБА лигата меѓу кошаркарите Денвер и Лос Анџелес Лејкерс полесно се повреди Леброн Џејмс, ѕвездата на клубот од Лос Анџелес.
Read more
play_arrow

Никој како Јокиќ: Ги „уништи“ Леброн и Лејкерс

Никола Јокиќ и Џамал Мареј со феноменални партии ги предводеа Нагетс од огромна негатива против Лејкерс до втора победа на домашен терен 108:103 за големи 2:0 во финалето на Западот.
Read more
play_arrow

Незапирливиот Јокиќ му донесе водство на Денвер против ЛА Лејкерс

Никола Јокиќ е незапирлив, како да сака да докаже дека тоа што Ембид беше избран за МВП играч во НБА е огромна грешка.
Read more
play_arrow

Маестралниот Тејтум ја уништи Филаделфија со 51 поен и ја исфрли од плеј-офот

Кошаркарите на Бостон ја победија Филаделфија во решавачкиот седми меч со резултат 112:88 и се пласираа во финалето на плеј-офот од Источната конференција на НБА лигата.
Read more
play_arrow

Брилијантниот Јокиќ ги собори Санс и го доведе Денвер до водство од 2:0

Со фантастичен настап, Никола Јокиќ ги предводеше Денвер Нагетс до победа од 98:87 и водство од 2:0 во полуфиналето на Западот против Феникс Санс.
Read more
play_arrow

Рапсодија на Лејкерс, Вориорс и Кингс ќе играат мајсторка

Кошаркарите на ЛА Лејкерс изборија место во полуфиналето во плеј-офот, во Западната конференција. Противникот ќе го дознаат по мајсторката која ќе ја одиграат Сакраменто Кингс и Голден стејт Ворирос.
Read more
play_arrow

Фаворитот за НБА титулата шокантно елиминиран на стартот од плеј-офот

Мајами Хит на крилата на неверојатниот Џими Батлер го исфрли Милвоки Бакс со вкупен резултат 4:1 во првото коло од плејофот во НБА.
Read more
play_arrow

Брукс го удри Леброн во меѓуножјето, не му е првпат

ЛА Лејкерс поведоа со 2:1 во серијата против Мемфис Гризлис, победувајќи ги во Лос Анџелес со 111:101.
Read more
play_arrow

Трипл-дабл на Јокиќ, Никс направија нешто што никој не успеа да направи оваа сезона

Со првиот трипл-дабл во овогодинешниот плеј-оф, Никола Јокиќ ги однесе Денвер Нагетс на прагот на второто коло по третата победа над Минесота Тимбервулфс во исто толку натпревари.
Read more

Мареј и Јокиќ ја скршија Минесота

Екипата на Денвер Нагетс ја победи Минесота Тимбервулвс со 122:113 во вториот натпревар од првото коло на плејофот на Западната конференција.
Read more
реклама

Рани симптоми кои укажуваат на можност за мултиплекс склероза

Read more

Губење титула на бугарски начин

Read more

Рецепт на денот: Зелник од пченкарно брашно

Read more

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more