ПСЖ

Лион најави дека финансиски ќе му парира на ПСЖ

Новиот сопственик на францускиот прволигаш Лион, американскиот бизнисмен Џон Текстор, најави амбициозен финансиски план со кој неговиот клуб ќе му парира на ПСЖ во освојувањето титули.
Read more

ПСЖ заврши уште една голема работа носејќи играч од средината за 40 милиони евра

Екипата на ПСЖ продолжува да го засилува својот тим за следната сезона. Новиот француски шампион ќе го донесе Витиња од Порто, за кого ќе плати отштета од 40 милиони евра.
Read more

Претседателот на ПСЖ: Луѓе умираат во Украина, а ние се расправаме за Суперлига

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи, во интервју за британскиот јавен сервис BBC го коментираше обидот за формирање фудбалска Суперлига.
Read more
реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more