ПСЖ

Ремонт во ПСЖ: Премногу его и ѕвезди во соблекувалната

Милијарда и пол евра потроши ПСЖ само за обештетување за играчи откако стана најдобриот катарски клуб во 2012 година.
Read more

ПСЖ со Меси заработи 700 милиони евра за една година

Со доаѓањето на Аргентинецот Лионел Меси ПСЖ доби фантастичен фудбалер, но и многу повеќе.
Read more

Лион најави дека финансиски ќе му парира на ПСЖ

Новиот сопственик на францускиот прволигаш Лион, американскиот бизнисмен Џон Текстор, најави амбициозен финансиски план со кој неговиот клуб ќе му парира на ПСЖ во освојувањето титули.
Read more

ПСЖ заврши уште една голема работа носејќи играч од средината за 40 милиони евра

Екипата на ПСЖ продолжува да го засилува својот тим за следната сезона. Новиот француски шампион ќе го донесе Витиња од Порто, за кого ќе плати отштета од 40 милиони евра.
Read more

Претседателот на ПСЖ: Луѓе умираат во Украина, а ние се расправаме за Суперлига

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи, во интервју за британскиот јавен сервис BBC го коментираше обидот за формирање фудбалска Суперлига.
Read more
реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more