развод

5 работи кои можат да предвидат развод

Експертите се сложни дека во врските може да се препознаат знаци кои укажуваат дека партнерите се несреќни.
Read more

Психолозите тврдат: Ова се трите најчести причини за развод

Многу парови можат да ги искористат предностите од нивните фрустрирани емоционални потреби и да се мотивираат себеси да се поврзат брзо.
Read more

5 хороскопски знаци кои најчесто се разведуваат

Ако сте родени во еден од овие 5 хороскопски знаци, размислете добро пред да одлучите да се венчате бидејќи имате поголеми шанси за развод отколку другите хороскопски знаци, според Зодијакот.
Read more

Пет знаци кои откриваат дека партнерот повеќе не ве сака

Брачната терапевтка Беки Вајтсон за Cosmopolitan  вели дека луѓето коишто се во долга врска или брак можат во одреден период да доживеат таканаречен „емоционален развод“, односно да престанат да имаат чувства кон
Read more

Причини кои најчесто доведуваат до развод на бракот

Неверството е една од најлошите работи со кои некој може да се соочи во врската, но постојат и други проблеми кои се подеднакво лоши, па може дури и полоши.
Read more
play_arrow

Кратка историја на разводот

Најстарите закони за развод кои се пронајдени се напишани на глинени плочи во античка Месопотамија.
Read more

Зошто е подобро да бидете сами, отколку во лош брак?

Придобивките од добриот развод наспроти лошиот брак се безбројни, а веќе пишувавме за неколку од нив.
Read more

Позицијата во која спиете со партнерот покажува дали сте пред развод

Позицијата во која спиеме може да каже многу за стабилноста на бракот, ако ги погледнеме резултатите од истражувањето спроведено од веб-страницата The Dozy Owl.
Read more

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Неодамнешно истражување покажа дека една од осум личности се соочила со проблеми во бракот за време на карантинот, а друг извештај во Велика Британија покажал дека за 42 проценти е зголемен бројот на барања за развод, пишува The Sun.
Read more
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more