Rust

Реквизитерката на Rust осудена на 18 месеци затвор за смртта на снимателката

Реквизитерката Хана Гутиерес-Рид, која беше задолжена за оружјето на снимањето на „Rust“, е осудена на 18 месеци затвор за убиството на снимателката Хејлин Хачинс.
Read more
play_arrow

Реквизитерката на „Rust“ виновна за убиството, му дала вистински куршуми на Болдвин

Реквизитерката Хана Гутиерес-Рид, која беше задолжена за оружјето на сетот на филмот „Rust“, е прогласена за виновна за убиство од небрежност на снимателката Хејлин Хачинс.
Read more

Алек Болдвин обвинет за убиство од небрежност

Поротата во Ново Мексико го обвини американскиот актер Алек Болдвин за убиство од небрежност за време на снимањето на филм во октомври 2021 година.
Read more

Алек Болдвин сепак би можело да биде обвинет за убиство

Новиот форензички извештај вели дека актерот Алек Болдвин сепак би можело да биде обвинет за убиство на сетот на филмот Rust.
Read more

Алек Болдвин се врати на снимањето на филмот Rust

Алек Болдвин се врати на снимањето на филмот Rust, ​​откако обвинителите во Ново Мексико во петокот го отфрлија обвинението за убиство од небрежност против него во фаталното пукање во октомври 2021 година во кое
Read more

Повлечено обвинението против Алек Болдвин, има нови докази

Специјалните обвинители на Ново Мексико неочекувано го повлекоа обвинението против актерот Алек Болдвин за ненамерно убиство на снимателката Халина Хачинс во 2021 година, пренесоа американски медиуми, кои цитираа
Read more

Алек Болдвин се изјасни невин за убиство од небрежност

Алек Болдвин се изјасни невин по обвиненијата за убиство од небрежност на снимањето на филмот „Rust“ во американската сојузна држава Ново Мексико.
Read more

Болдвин не ги следел вежбите за ракување со револвер - зборувал на телефон

Обвинителите во Ново Мексико наведоа дека актерот Алек Болдвин не ги следел внимателно вежбите за ракување со револвер за време на снимањето на филмот „Rust“ бидејќи зборувал на телефон.
Read more
play_arrow

Објавена снимка од сетот на кој Болдвин ја уби снимателката Хачинс

Полицијата на Санта Фе објави снимка од сетот на филмот „Rust“ пред и по пукањето во кое беше убиена снимателката Халина Хачинс.
Read more

Болдвин го испалил куршумот, но не го повлекол чкрапалото

Алек Болдвин можеби го испукал куршумот што ја уби снимателката на „Rust“ Халина Хачинс, но тој не го повлекол чкрапалото на пиштолот, изјави окружниот обвинител од Ново Мексико.
Read more

Болдвин конечно го предаде мобилниот, ќе се анализираат пораки и видеа

Актерот Алек Болдвин конечно го предаде неговиот мобилен телефон на полицијата во Њујорк, а уредот ќе биде прегледан поради можни докази во истрагата за фаталното пукање во текот на снимањето на филмот „Rust“.
Read more

Алек Болдвин во прво интервју по убиството: Не го повлеков чкрапалото

Алек Болдвин тврди дека не го повлекол чкрапалото на пиштолот со којшто беше убиена снимателката Халина Хачинс.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more