СП 2022

Меси за Левандовски: Намерно го дриблав

Лионел Меси призна дека му бил лут на Роберт Левандовски на натпреварот помеѓу Аргентина и Полска на Светското првенство во Катар и дека поради тоа често барал директен дуел со него на теренот.
Read more
play_arrow

Швајнштајгер: Шеикот му го одзеде на Меси најголемиот момент во кариерата

Легендарниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер остро го критикуваше потегот на катарскиот шеик кој пред доделувањето на пехарот на светскиот шампион го покри капитенот Лионел Меси со црна наметка, која за
Read more
play_arrow

Аргентински играч во соблекувална фрлил хрватски дрес в канта

Скандал по полуфиналната победа - излезе видео на кое аргентински фудбалер фрла хрватски дрес во канта за ѓубре.
Read more
play_arrow

Строг, ама праведен: Кој е судија на дуелот Аргентина - Хрватска?

ФИФА ги избира најискусните и најелитни судии за финалето на Мундијалот, а бидејќи се очекува многу драма и борба на полуфиналниот натпревар помеѓу Аргентина и Хрватска, овој натпревар му е доверен на веројатно н
Read more

Ибрахимовиќ: Запишано е Меси да го крене трофејот

Златан Ибрахимовиќ, асот на Милан, смета дека исходот од Мундијалот е одамна познат.
Read more

Четири сценарија како може да заврши Светското во Катар

Се ближи крајот на Мундијалот во Катар, а освен што полуфиналните двојки гарантираат вистински спектакл, веќе е јасно дека идниот шампион ќе испише фудбалска историја.
Read more

Ненадејно почина уште еден новинар на Мундијалот во Катар

Уште еден новинар ненадејно почина додека известуваше од Светското фудбалско првенство во Катар, само 48 часа по смртта на Грант Вол.
Read more

Аргентинците „тежат“ 300 милиони евра повеќе од „Огнените“

Репрезентациите на Аргентина и Хрватска ќе се соочат утре во 20 часот во првиот полуфинален натпревар од Светското првенство во Катар.
Read more

Роналдо го „изгуби компасот“

Кристијано Роналдо бил подготвен да се откаже од репрезентацијата на Португалија за Светското првенство откако дозна дека е изоставен од стартниот тим против Швајцарија.
Read more
play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Без разлика дали се работи за Светското првенство во 1934 година кое се одржа во Италија под владеењето на Бенито Мусолини или Светското првенство во 1978 година кое се одржа во Аргентина само две години по воениот удар,
Read more

Катарски бизнисмен за Ивана Кнол: Не ја сликаат оти е убава, туку за да ја пријават

На социјалните мрежи се рашири фотографија на која шеици ја фотографираат Ивана Кнол со своите мобилни телефони. Сите ја забележаа задоволната насмевка на човекот кој посегна по мобилниот телефон.
Read more

Австралија изгуби од Аргентина, селекторот сонува за одмор

Аргентина ја победи Австралија во синоќешниот осминафинален натпревар на Светското првенство во Катар.
Read more
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more