Tesla

filter

Ретро-футуризам: Илон Маск гради мегабензинска станица со кино и ресторани каде ќе работат роботи

Планирана е изградба на Tesla ресторан, две кина, бар на покривот и 32 станици за полнење на електрични автомобили, додека за услугата на гостите ќе се грижи роботот Ottomate.
Read more

Цените на нафтата паѓаат, Tesla и Netflix потфрлија на берзата

Цените на нафтата паднаа под 84 долари на меѓународните пазари во средата, под притисок од сигналите на американската централна банка дека повторно ќе ги зголеми каматните стапки, што може да ја забави економијат
Read more

Tesla повлекува 363.000 автомобили поради софтверска грешка

Американската компанија Tesla најави дека ќе повлече 363.000 електрични автомобили од пазарот поради дефекти во новата верзија на софтверот наменет за овој автомобил.
Read more

Tesla третпат во еден месец повлекува возила

По проблемите со серво воланот и неправилното активирање на воздушните перничиња, Tesla во ноември по трет пат повлекува возила, овојпат поради случајно вклучување на задните светла.
Read more

Tesla Model Y е најпродаваниот автомобил во Германија

Речиси 10.000 Германци го купија електричниот кросовер во септември.
Read more

Колкав е профитот по автомобил на Ferrari, а колку на Tesla?

Италијанскиот производител е апсолутен рекордер во оваа категорија.
Read more
play_arrow

Кој е побрз: Tesla Model S Performance Vs. Aston Martin DBS?

Aston Martin DBS Superleggera е заснован на актуелниот модел DB11, масата на возилото е намалена за 72 килограма, па DBS Superleggera тежи под 1,700 кг.
Read more
play_arrow

Tesla испорачува возила со куп недостатоци, клиентите фрустрирани

Се појави најново видео што покажува дека во Tesla сè уште не ги решиле проблемите поврзани со контролата на квалитетот на своите автомобили.
Read more

Tesla наскоро ќе го претстави редизајнираниот Cybertruck

Компанијата Tesla наскоро ќе го претстави редизајнираниот електричен модел Cybertruck.
Read more
filter

Ford има одговор за Model Y на Tesla

Ford ја прошири понудата за својот прв електричен модел, а на врвот на понудата за SUV Mustang Mach-E сега е верзијата GT со која Ford сака да биде конкуренција на Model Y на Tesla.
Read more
play_arrow

Маск со една изјава ја турна вредноста на Tesla за 50 милијарди долари

Инвеститорите ја намалија пазарната вредност на Tesla за 50 милијарди долари откако извршниот директор на компанијата Илон Маск изјави дека е можно радикално намалување на цената на автономните електрични возила на 25.000 американски долар
Read more

Сопствениците на Tesla автомобили го „хакнаа“ Елон Маск

Компанијата Tesla, чиј соственик е Елон Маск, откри дека некои сопственици на нејзините електрични автомобили ги „хакираат“ сопствените возила за да добијат подобри перформанси.
Read more
реклама

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more