Volkswagen

Само три Volkswagen модели ќе ја преживеат електрификацијата

Имињата како Golf, Tiguan и GTI се безбедни.
Read more
play_arrow
filter

Volkswagen ја најави премиерата на Touareg

Германскиот автомобилски гигант утре ќе ја претстави рестилизираната верзија на својот најголем теренец во Европа.
Read more

Volkswagen откри што е потребно да се произведе е-автомобил од 20.000 евра

Volkswagen е многу сериозен во намерата да го направи електричниот автомобил попристапен.
Read more
filter

27 декември 1945, почнало производството на легендарната Буба

Првата повоена „Буба“ излезе од производната линија на фабриката во Волфсбург на 27 декември 1945 година.
Read more

Volkswagen го скрати рокот за укинување на моторите TDI и TSI

TDI беше синоним за успехот на Volkswagen, но со забрзувањето на електрификацијата на гамата, кругот полека се затвора, а TDI заминува во историјата.
Read more

Volkswagen има амбициозна цел

Оливер Блуме, главниот извршен директор на Porsche и сега нов извршен директор на Volkswagen откако Херберт Дис беше принуден да се повлече, најави дека сака да го задржи сегашниот пат на производителот на автомо
Read more

Што ново ќе претстават од Volkswagen во март?

Компанијата Volkswagen на 9 март официјално ќе ја претстави продукциската верзија на електричниот модел ID.Buzz.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more