Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Легендарниот голфер Тајгер Вудс се разбуди од операцијата и опоравува, објави утрово CNN.

Вудс беше опериран откако претрпе повеќе повреди на ногата во сериозна сообраќајна несреќа. Исто така, се наведува дека тој е свесен и комуницира.

Вудс бил сам во возилото и изгубил контрола над него по што автомобилот се превртел и излетал од патот. Шерифот во округот Лос Анџелес, во чија област се случи несреќата, рече дека автомобилот е целосно уништен и пожарникарите морале да го извлечат Вудс од остатоците од возилото.

Објавено е и дека 15-кратниот шампион во голф бил свесен за време на спасувањето, како и дека последователните тестови утврдиле дека тој не возел под дејство на алкохол.

Легендарниот голфер дошол во Лос Анџелес на дводневно снимање на епизода за Golf Digest во која им предавал голф на славните. Тој не се појавил на сетот во вторникот и наскоро станало јасно зошто.

URL
Тагови
реклама

Останати спортови

YouTube ѕвездата Џејк Пол го нокаутира славниот ММА борач Бен Аскрен

Read more

Полска ќе ги вакцинира олимпијците за ЛОИ и фудбалерите за ЕУРО

Read more

Норвешкиот скокач Танде пуштен на домашно лекување

Read more

Бруталниот Сенегалец за две минути го совлада противникот во ММА борба

Read more
 

Спорт

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе

Артета: Навивачите ја испратија најсилната порака која фудбалот ја видел

Читај повеќе

Чеферин: Веројатноста Реал Мадрид да биде исфрлен од ЛШ е мала

Читај повеќе

Перес: Ако сметате дека Суперлигата е мртва, не сте во право

Читај повеќе

Пандев влезе во елитата - постигна 100 гола во Серија А

Читај повеќе