Трилогијата Grand Theft Auto доаѓа во ноември, погледнете го трејлерот

Rockstar Games ќе ја лансира трилогијата Grand Theft Auto во ноември, која ќе вклучува подобрени верзии на GTA III, Vice City и San Andreas.

Пакетот од три игри се вика Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition и носи бројни графички подобрувања на веќе познатите игри.

Дигиталната верзија ќе биде достапна од 11 ноември по цена од 59,99 долари, а ќе биде достапна на Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X и S, како и на компјутер преку игрите на Rockstar Launcher.

Во првата половина на 2022 година, трилогијата пристигнува на iOS и Android.

Физичкото издание се очекува на 7 декември.

Remote video URL

Претплатниците на Xbox Game Pass ќе можат да преземаат Grand Theft Auto: San Andreas - The Definitive Edition од првиот ден, додека Grand Theft Auto III - The Definitive Edition пристигнува на PlayStation Now на 7 декември.

Секоја од трите игри ги надгради Grove Street Games и заврши голема работа за да ги разубави и да ги направи подобри за играње од верзиите на PlayStation 2. Rockstar го користеше Unreal Engine и целосно го промени системот за осветлување, со графички подобрувања кои се гледаат во секој дел на играта. Промените се однесуваат и на подобрените сенки, временски услови, рефлексии, моделите на ликовите и на автомобилите. Зголемено е draw distance, површините се подобро изведени, а резолуцијата на текстурите на предметите, оружјето, патиштата и ентериерот е значително подобра.

PC верзијата поддржува Nvidia DLSS технологија која им овозможува на гејмерите подобро да ги користат различните графички картички без забележителен пад на визуелниот квалитет.

Оваа трилогија ја одбележува и 20-годишнината од Grand Theft Auto III, кој се појави на конзолата PS2.

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Гејминг

Гејмерски сон: Lamborghini столица од иднината

Read more

22 видеоигри кои пристигнуваат во 2022

Read more

Видеоиграта „Rainbow Six Extraction“ пристигнува на 20 јануари

Read more

Хакиран PlayStation 5

Read more
 

Гик

Студија: Можно е омикрон да презел дел од генетскиот материјал на вирусот на настинка

Читај повеќе

Гејмерски сон: Lamborghini столица од иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan и JAXA работат на нов прототип за лунарен ровер

Читај повеќе

Откриена нова планета – што знаеме за неа досега?

Читај повеќе

Чет апликации кои ги споделуваат вашите податоци со ФБИ

Читај повеќе
  • filter

Ужасот во Помпеја бил како да експлодирала атомска бомба

Читај повеќе

„Потенцијално опасен“ астероид ќе влезе во орбитата на Земјата

Читај повеќе

Маск го спореди новиот директор на Twitter со Сталин во бизарно меме

Читај повеќе

Откриен виновникот за згрутчување на крвта од вакцината на AstraZeneca

Читај повеќе