Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Volkswagen го менува начинот на продажба за своите електрични автомобили од семејството ID и ќе ги продава онлајн.

Оние коишто сакаат да купат електричен автомобил на Volkswagen можат директно да го нарачаат од компанијата.

Наместо на продажбата, дистрибутерите ќе бидат фокусирани на организирање на тест-возење и олеснување на трансакциите, како и ќе се погрижат за тоа автомобилите да пристигнат безбедно до своите купувачи.

Новиот систем го усвојуваат сите партнери за продажба на Volkswagen ширум светот, а во Европа продажбата на моделот ID.3 започнува наредниот месец. Ова е уште еден начин како електричните автомобили ќе ја променат автомобилската индустрија, но и начин како да се зголеми продажбата на електрични автомобили.

Тагови
реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Светот има ново жариште – земја каде за многу луѓе физичката дистанца е невозможна

Read more

Автомобили

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Read more

Голем пропуст на Model 3 на Tesla - се откачи волан во текот на возењето

Read more

Што има во внатрешноста на седиштето на Tesla?

Read more

Ново

Макрон со 8 милијарди евра ќе ја прави Франција лидер за електрични автомобили во Европа

Читај повеќе

Бројот на деца кои живеат во сиромаштија ќе се зголеми на 672 милиони

Читај повеќе

Трамп сака да ги повлече сите војници од Авганистан

Читај повеќе
  • filter

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Читај повеќе

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Читај повеќе

Проценка за нова вонредна состојба, очекувања за дијалог и исход за датум на избори

Читај повеќе
dozdd.jpg

Променливо облачно со локални врнежи од дожд и ветер

Читај повеќе

Во средината на јуни би требало безбедно да ги пуштиме децата во градинките

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Читај повеќе