Xiaomi Redmi Note 13 Pro ќе има невообичаено висок капацитет на меморија и брзина на полнење

Xiaomi се подготвува да ја претстави серијата Redmi Note 13 Pro, за која компанијата сега откри уште повеќе детали.

Според официјалната страница на Redmi на платформата Weibo, серијата Redmi Note 13 Pro ќе има варијанта со 16 GB LPPDR5 RAM и 512 GB простор за складирање UFS 3.1.

Станува збор за спецификации, кои најчесто се резервирани за премиум телефони, а не за модели од средна класа.

Во соопштението не е прецизирано дали ќе се работи за телефон Note 13 Pro или Note 13 Pro+, но најверојатно се работи за варијанта „Plus“.

URL

Страницата објави и тизер за брзо полнење од 120 W и батерија од 5000 mAh, што се очекува и кај моделот Plus, додека стандардниот Pro треба да има опција за полнење од 67 W.

Предниот дел на телефонот ќе биде главно рамен, со рамки тенки од 2,27 милиметри и панел со дупка за селфи камерата.

Останува да видиме колку ќе чини серијата Redmi Note 13 Pro и кога може да се очекува на пазарите ширум светот.

URL
Тагови
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Мобилни

Honor ќе претстави три Magic6 флегшип телефони

Read more

Претставен смартфонот OnePlus 12, основниот модел чини 610 долари

Read more

Конечно скокна продажбата на телефони

Read more

Vivo ја претстави серијата мобилни телефони X100

Read more
 

Гик

Една од најсјајните ѕвезди ќе исчезне од небото за кратко време

Читај повеќе
  • play_arrow

Избрани најдобрите видеоигри за 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Американците сега го имаат Roadrunner, убиецот на дронови

Читај повеќе

Нов тест на крвта открива кои органи стареат најбрзо

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое е најгледаното видео на TikTok во 2023 година?

Читај повеќе

Honor ќе претстави три Magic6 флегшип телефони

Читај повеќе

Strava овозможи праќање на приватни пораки помеѓу корисниците

Читај повеќе

Порно сајтовите воведуваат големи промени за корисниците

Читај повеќе
  • filter

Претставен смартфонот OnePlus 12, основниот модел чини 610 долари

Читај повеќе