Зошто Скопје треба да стане Зона 30?

Групата ентузијасти со цел подобро велосипедско Скопје, НА ТОЧАК, уште еднаш апелираше за намалување на дозволената брзина во градска средина, откако во тешка сообраќајна несреќа што се случи завчеравечер во близина на трговскиот центар „Сити мол“ загина 25-годишна девојка, а едно лице беше повредено.

Во објава на Facebook, НА ТОЧАК образложија зошто цело Скопје (освен булеварите) треба да стане Зона 30 и зошто на булевар не смее да се вози повеќе од 50 км/ч.

„Возењето прилагодено на условите во населено место спасува животи, а брзината убива. Знаејќи го тој факт, ако некој свесно вози побрзо од дозволеното низ населено место, треба да одговара за убиство со умисла“, стои во објавата.

Полицијата мора да се ангажира и да ги впрегне сите човечки и технолошки потенцијали да не постои еден некaзнет што надминал 50 км/ч, апелираат од НА ТОЧАК и додаваат дека Градот мора да ги дизајнира булеварите со потесни ленти (максимум 3 метри) и помали радиуси на свртување кои одговараат на брзини до 50 км/ч, а не на брзини до 90 км/ч.

НА ТОЧАК исто така предлагаат:

  • Мерки за смирување на сообраќајот соодветни за булевари.
  • Градот мора да го изработи документот Визија Нула - стратешки документ за нула жртви во сообраќајот, за чија изработка гласаше Советот пред 1 месец.
  • Општините под итно треба да ги прогласат сите свои улици за Зона 30.
  • РСБСП и автошколите да се фокусираат со најризичните групи на возачи.
  • А обинителствата и судот да не ги третираат овие удари како несреќи!

Ако возачот возел со соодветна брзина, ќе закочел навреме и ќе се избегнел ударот или немало да биде смртоносен, велат тие и потсетуваат дека порастот на брзината експоненцијално ја зголемува шансата за фатален исход.

„Ако при брзини од  30 км/ч шансата за преживување е 90%, при 50 км/ч, шансата за преживување е 60%, при 60 км/ч се намалува на 20%, а веќе за брзини над 70 км/ч, шансата за преживување на пешак е 0%, нагласуваат од НА ТОЧАК.

Зошто цело Скопје (освен булеварите) треба да стане Зона 30 и зошто на булевар не смее да се вози повеќе од 50...

Posted by НаТочак - NaTochak on Saturday, January 22, 2022

Продолжете да читате: Додека нашите улици се писти, уште еден европски град ја ограничува брзината на 30 км/ч

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Обрнете внимание: 6 важни симптоми кои укажуваат на опасен рак

Read more

Македонија

СОНК и МОН ги усогласија ставовите – платите од септември ќе се зголемат за 15 проценти

Read more

Пороен дожд и грмежи во попладневните и вечерните часови

Read more

176 нови ковид случаи во три дена, нема починати

Read more

Сончево и топло, максимална температура до 32 степена

Read more
 

Вести

СОНК и МОН ги усогласија ставовите – платите од септември ќе се зголемат за 15 проценти

Читај повеќе

Нафтата најскапа во последните седум недели

Читај повеќе

Русија побара од судот да го прогласи Азов за терористичка организација

Читај повеќе

Пороен дожд и грмежи во попладневните и вечерните часови

Читај повеќе

ЕУ има член што обезбедува колективна одбрана во случај на воен напад

Читај повеќе

Најдени оружје и дрога при претрес, приведен скопјанец

Читај повеќе

176 нови ковид случаи во три дена, нема починати

Читај повеќе

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Читај повеќе

Промена на неутралноста: Швајцарија сака да влезе во НАТО?

Читај повеќе