15 најголеми стадиони и спортски арени во светот

Спортските натпревари се едни од најбараните настани за гледачите ширум светот, при што билетите за најголемите натпревари често се распродаваат за неколку минути, а најдобрите седишта чинат мали богатства. Во обид да ги зголемат приходите и да дадат можност повеќе луѓе да бидат присутни на настани од висок профил, организаторите градат поголеми места со многу поголеми капацитети кои ги поместуваат границите на тоа колку луѓе можат да седнат на едно место.

Денеска ги разгледуваме 15-те најголеми стадиони и спортски арен во светот.

реклама

Архитектура

Детали поради кои вашиот дом изгледа невкусно

Read more

Неверојатни футуристички градови што се градат во моментов

Read more

15-те најголеми фабрики во светот

Read more

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите фејлови за 2022 година

Read more
play_arrow

15 најмистериозни археолошки откритија

Read more
play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more
play_arrow

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Read more
play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Read more
play_arrow

15 најнапредни воени бродови во светот

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 чекори до совршени стомачни мускули

Read more
play_arrow

15 најмоќни кинески воени возила

Read more
play_arrow

Најконтроверзното славење гол на Светско

Read more
play_arrow

15 најневеројатни подводни откритија

Read more
play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more