15-те најголеми фабрики во светот

Фабриките се клучни за модерниот живот - места каде компаниите можат масовно да ги произведуваат своите дизајни за да бидат во чекор со побарувачката на нивните клиенти. Производствените погони се едни од најголемите индустриски објекти од сите... но оние за најпопуларните производи и најголемите машини го креваат поимот на сосема поинакво ниво. Од оние кои произведуваат стотици илјади автомобили годишно, до погони каде се конструираат вселенски летала и оние каде што се прават уреди што ги поседуваме сите ние, да ги погледнеме 15-те најголеми фабрики во светот.

реклама

Архитектура

Дубаи ќе добие хотел во форма на Месечината, проект вреден 5 милијарди долари

Read more

Другари направија луксузен станбен комплекс од напуштено училиште

Read more

Необична луксузна вила во Шпанија

Read more

The Circle: Најапсурдната идеја на Дубаи досега

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Read more
play_arrow

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Read more
play_arrow

Кои фудбалски клубови се основани од цркви или религиозни групи?

Read more
play_arrow

Архивски видео снимки од Скопје во 40-тите

Read more
play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Read more
play_arrow
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more
play_arrow

Само британски фејлови

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои ги бираат парите пред сè друго

Read more
play_arrow

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри филмови со Робин Вилијамс

Read more
play_arrow

Комшијата што буши, некст левел

Read more
play_arrow

Што се случува во Јувентус?

Read more