15-те најголеми градежни проекти кои никогаш не беа завршени

Потребни се огромни суми пари за реализирање на најголемите градежни проекти ширум светот, како и опширно планирање за да се обезбеди дека навистина има потреба од нив и дека ќе вредат трошоците и напорот гледано долгорочно.

Меѓутоа, работите не одат секогаш според планот, и поради различни причини како што се снемување пари или губење на желбата да се довршат работите, има различни градби низ светот кои едноставно не се завршени. Време е да ги погледнеме остатоците од она што некогаш биле големи амбиции, додека ги истражуваме 15-те најголеми откажани градежни проекти.

реклама

Архитектура

Детали поради кои вашиот дом изгледа невкусно

Read more

Неверојатни футуристички градови што се градат во моментов

Read more

15-те најголеми фабрики во светот

Read more

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Read more
play_arrow

15 најнапредни воени бродови во светот

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 чекори до совршени стомачни мускули

Read more
play_arrow

15 најмоќни кинески воени возила

Read more
play_arrow

Најконтроверзното славење гол на Светско

Read more
play_arrow

15 најневеројатни подводни откритија

Read more
play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more
play_arrow

Како изгледа глобално затоплување од 3°C?

Read more
play_arrow

Непријатни ситуации во погрешно време, фејл компилација

Read more
play_arrow

Неверојатни футуристички градови што се градат во моментов

Read more
play_arrow

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Read more