3 знаци дека сте во врска со партнер кој ве сака безусловно

Има огромна разлика помеѓу саканата личност и „вистинскиот“ животен партнер.

Разликата е во деталите, тврди семејната и брачната советничка Тина Феј.

„Тоа е некој кој не е само дел од вашиот живот, туку е продолжение на вас. Да се ​​биде со животен партнер значи да се доживее врска што го надминува површинското ниво на дружење. Се работи за разбирање, заеднички раст и што е најважно, непоколеблива врска“, изјави таа за Hack Spirit.

Но, како да знаеме дали го најдовме вистинскиот или вистинската? Феј сподели три знаци кои укажуваат на тоа.

Ваш најголем поддржувач

Еден од најголемите знаци на вистински животни партнери е нивната непоколеблива поддршка, вели Феј.

„Сите ние имаме соништа, аспирации и цели. Затоа, кога ќе ја пронајдете вистинската личност, таа не само што ги препознава тие амбиции, туку активно ги поддржува и охрабрува. Ќе биде тука за вас низ подеми и падови, успеси и неуспеси. Ќе ве подигне, инспирира и турка да станете најдобрата верзија од себе“, објасни таа.

Ве почитува како индивидуа

Не станува збор за поседување или контрола во вистинската животна партнерска врска.

„Партнерот ве почитува како личност со свои мисли, чувства и интереси. Не се обидува да ве променат или обликува во некој што не сте. Наместо тоа, ве сака и почитува такви какви што сте“, укажува Феј.

Прави жртви за вас

Вистински животен партнер е некој кој е подготвен да се жртвува за нас, забележува Феј.

„Може да се откаже од саботниот утрински сон за да ви помогнат со некој проект или да го земе вашиот омилен десерт на пат кон дома. Овие работи можеби изгледаат како мали нешта, но тие се значајни показатели за нивната љубов и посветеноста не се секогаш големи гестови Тоа се често мали чинови на љубезност и несебичност кои покажуваат дека вашата среќа и благосостојба се нивен приоритет. И секако, нема да ја употребат фразата „После сè што направив за тебе“:

реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Љубов и секс

Во кој дел од денот сме најмногу расположени за секс?

Во кој дел од денот сме најмногу расположени за секс?

Read more

Зошто жените кои се сингл подолго време се посреќни во животот?

Read more

Секс за мрзи: Позата „лежечки полицаец“ гарантира интензивни оргазми

Read more

7 знаци дека форсирате врска од која нема да бидне ништо

Read more
 

Магазин

  • play_arrow
  • filter

Кејт Мидлтон се појави на Вимблдон и ја одушеви публиката

Читај повеќе

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Читај повеќе

Каде во светот жените имаат најбујни гради?

Читај повеќе

Три најдобри протеини за здравo срце

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежба со која ќе топите масти и кога спиете

Читај повеќе

Што ни се случува во телото ако цел ден сме под клима?

Читај повеќе
  • filter

Која Џорџа Мелони си денес?

Читај повеќе

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Читај повеќе