Аспинал со спектакуларен нокаут стана УФЦ шампион во тешка категорија

Британскиот ММА борец Том Аспинал го нокаутира Сергеј Павловиќ и стана привремен УФЦ шампион во тешка категорија.

На синоќешниот настан УФЦ 295 требаше да се случи најголемата борба во историјата на УФЦ тешката категорија меѓу Џон Џонс и Стипе Миочиќ, но откако беше откажана поради повреда на легендарниот Американец, Аспинал и Павловиќ добија можност за привремениот појас.

Очекувано од судирот на два врвни нокаути, борбата веднаш заврши по само една минута, а Британецот на спектакуларен начин го нокаутира Русинот и се закити со привремен шампион.

URL

На овој начин Аспинал ја забележа 14-та победа од 17 ММА борби, додека за Павловиќ ова беше само втор пораз од 20 борби.

На овој настан видовме уште една борба за титулата која Алекс Переира ја реши во своја полза. Бразилецот го нокаутира Јиржи Прочаска и го освои шампионскиот појас во полутешка категорија.

URL
Тагови
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Останати спортови

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Read more

Чех испиша историја во Англија: Прв професионалец во два различни спорта

Read more

Бизарна ММА ситуација: Камерманот остана во кафезот со борачите

Read more

Бањаја победи во Валенсија и ја одбрани титулата

Read more
 

Спорт

Лука Дончиќ стана татко, добро ја криеja бременоста на свршеницата

Читај повеќе

Меси за Левандовски: Намерно го дриблав

Читај повеќе
  • play_arrow

Циркус во Љубљана, со крпи се обидоа да го исушат теренот

Читај повеќе

Извлечени паровите за елиминациското коло од Купот на Македонија

Читај повеќе

Лазаров го објави поширокиот список за ЕУРО

Читај повеќе

Во Сан Марино бесни на ФИФА: Постигнавме 3 гола и нѐ турнавте на дното

Читај повеќе

Желбите за јадење по натпревар на играчите на Барса од 2014

Читај повеќе
  • play_arrow

И тоа е можно: Реал му забрани на свој фудбалер да зборува за Меси

Читај повеќе

Антонио Конте се враќа во Јувентус

Читај повеќе