Digit го откри дизајнот на новиот iPhone XI

Можеби изгледа како да е прерано, но Digit тврди дека знае како ќе изгледа новиот iPhone кој треба да се појави годинава. Видеото кое беше објавено на YouTube каналот на Digit со сигурност ќе ги израдува верните фанови на Apple, како и сите оние кои со нетрпение ги чекаат новите модели на iPhone.

Според рендерот до кој успеа да стигне екипата на Digit, новиот iPhone XI би требало да има три камери на задниот дел од телефонот и тие ќе бидат распоредени во посебен квадратен дел од телефонот, заедно со блиц-светлото.

Digit напоменува дека овој дизајн и понатаму се наоѓа во тест фаза, па затоа не може да гарантира дека финалниот изглед на новата линија на iPhone телефони ќе биде ист како оној на видеото.

реклама

Мобилни

Vivo ја најави серијата Х50

Read more

Honor ќе го претстави новиот смартфон Play 4 Pro

Read more

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more