Facebook – бесплатно е, ама не е баш

Meta, матичната компанија на Facebook и Instagram, ќе лансира услуга за платена претплата која ќе им овозможи на корисниците да ги верификуваат своите профили, меѓу другите функции, изјави извршниот директор Марк Закерберг.

Meta Verified ќе биде „услуга со претплата што ви овозможува да го верификувате вашиот профил со владина лична карта, да добиете сина ознака, да добиете дополнителна заштита од лажно претставување од некој кој тврди дека сте вие ​​и да добиете директен пристап до поддршката за корисници“, соопшти Закерберг.

„Meta Verified започнува од 11,99 долари месечно на веб или 14,99 долари месечно на iOS“, рече тој во коментарот објавен на неговиот Facebook профил.

Тој додаде дека производот ќе биде лансиран прво во Австралија и Нов Зеланд „оваа недела, а наскоро и во повеќе земји“.

Good morning and new product announcement: this week we're starting to roll out Meta Verified -- a subscription service...

Posted by Mark Zuckerberg on Sunday, February 19, 2023
Тагови
реклама

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more

Како да се ослободите од мравките во домот?

Read more

Трите најздрави намирници во светот, научно докажано

Read more

Викенд хорскоп од 24 до 26 мај: Лавот е полн со емпатија, Вагата конечно се опушта

Read more

Интернет

Дали Facebook може да ве извести кога некој ќе направи скриншот од ваша содржина?

Read more

Готово е: Од денеска само X

Read more

Голема закана за YouTube: TikTok тестира видео од 60 минути

Read more

TikTok ја тужи Белата куќа: Си го кршат сопствениот устав, ќе замолкнат 170 милиони Американци

Read more
 

Гик

Познати спецификациите на смартфоните Honor 200 и Honor 200 Pro

Читај повеќе
  • filter

Poco F6 и F6 Pro се појавија на пазарот

Читај повеќе

Стигнаа нови емотикони: уморно смајли, харфа, лопата...

Читај повеќе

Дали веројатноста доаѓа од квантната физика?

Читај повеќе

Ray-Ban Meta очилата можат да прикачуваат фотографии директно на Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот лаптоп на Microsoft разговара со корисникот и е 58% побрз од MacBook Air

Читај повеќе

Кина ќе претвора кујнски отпад во гориво за бродови

Читај повеќе

Како воздушните турбуленции создаваат опасност на небото?

Читај повеќе
  • play_arrow

Игрицата The Precinct е како GTA, но играчите имаат улога на полицајци

Читај повеќе