Ѓоковиќ на триумф до јубилејна 1.000-та победа

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ по два исцрпувачки сетови кои понудија фантастичен тенис го совлада Канаѓанецот Феликс Оже-Алиасим со 2:0 (7-5, 7-6) и обезбеди полуфинале на АТП Мастерс турнирот од серијата 1000 во Рим.

Ѓоковиќ до својата 999-та победа во кариерата дојде доцна синоќа по 2 часа и 12 минути игра, а негов противник во денешното полуфинале (19:30) ќе биде Норвежанецот Каспер Руд.

Во второто полуфинале од 14:30 часот ќе играат Германецот Александр Зверев и Гркот Стефанос Циципас.

Remote video URL
реклама

Каков телефон користи Бил Гејтс?

Read more

Mercedes го претстави идниот ривал на Porsche Taycan

Read more

Русите го „издадоа“ Путин?

Read more

Голем неделен љубовен хороскоп: На кого ќе му се врати старата љубов?

Read more

Тенис

Ѓоковиќ го губи првото место поради одлуката на ATP

Read more

Швјонтек ја одбрани титулата на ВТА Мастерсот во Рим

Read more

Ѓоковиќ стигна до 1.000 победи и финале на Мастерсот во Рим

Read more

Ѓоковиќ на триумф до јубилејна 1.000-та победа

Read more
 

Спорт

Тројца македонски планинари го искачија врвот Брајтхорн Цермат на швајцарските Алпи

Читај повеќе

Милевски: Се надевам на многу позитивни работи во периодот што ни следува

Читај повеќе

Малдини го предизвика Интер: Милан прв ќе стигне до втора ѕвезда

Читај повеќе

Милевски го објави списокот со фудбалери за јунските натпревари од Лигата на нации

Читај повеќе

Леао е МВП на сезоната во Серија А

Читај повеќе

Ибрахимовиќ: Ова е за Рајола. Ќе ми кажеше да играм уште 10 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Вориорс го преживеаја лудото шоу на Дончиќ - една победа ги дели од финалето

Читај повеќе

ПСЖ сака да се ослободи од Нејмар, но кој би го платил?

Читај повеќе
  • play_arrow

Гвардиола: Се јавив во Реал и ми дадоа добар совет

Читај повеќе