Како да го наместите вашиот Facebook Feed да се појавува хронолошки?

Howfinity продолжува со советите поврзани со технологијата за „обичните смртници“, а овојпат покажува како да го нагодите вашиот Facebook Feed да ви ги прикажува новостите хронолошки, а според алгоритмот на вашите претходни активности на социјалната мрежа.

реклама

Интернет

Објавени најлошите лозинки, дали користите некои од нив?

Read more

Дали е возможно да откриете кој ви го гледа профилот на Instagram?

Read more

Проверете дали сте дел од FLoC експериментот на Google

Read more

Паднаа Facebook и Instagram, дали забележавте проблеми?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Netflix објави трејлер за СФ трилерот „Oxygen“

Read more
play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Read more
play_arrow

Нашата планета, нашиот дом

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни мускули со Памела

Read more
play_arrow

Дај ми да се напијам

Read more
play_arrow

23 трикови за преживување што ќе ви бидат од корист

Read more
play_arrow

Спасување дете од воз во последен момент

Read more
play_arrow

Група луѓе излегоа од автомобилите за да го расчистат патот за амбулантно возило

Read more
play_arrow

Спасување ранета кукавица

Read more
play_arrow

Кој е најболниот убод од инсект?

Read more
play_arrow

Десет филмски ликови кои не заслужија да умрат

Read more
play_arrow

Како да го продолжите векот на батеријата на вашиот iPhone?

Read more