Најтенката зграда во светот е изградена од инает на братот

Со инает не може да се постигне ништо позитивно, а доказ за тоа е најтенката зграда во Бејрут, главниот град на Либан. 

Според приказните на мештаните, оваа зграда „изникнала“ во 50-те од минатиот век, кога при распределбата на имот, едниот брат се налутил зошто другиот добил поголем имот од него, па за инает изградил зграда до неговата, за да му го попречи погледот кон морето. 

Оваа зграда се наоѓа во Бејрут и е вистинска атракција за туристите, но и за локалните жители. Ова е најверојатно најтенката зграда која е широка само 60 сантиметри, а долга 4 метри.

 

реклама

Архитектура

Роботи помагаат во изградба на брана во Јапонија

Read more

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Read more

Поглед во луксузниот дом на Џенифер Лоренс, вреден 10 милиони долари

Read more

Како е да се живее во највисоката зграда на светот?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more
play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more
play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more