Опелка го предупреди Ѓоковиќ: Бруксби е брутален

Американецот Рејли Опелка го предупреди Новак Ѓоковиќ дека го очекува тежок меч во осминафиналето.

Џенсон Бруксби

Противникот на Новак е 20-годишниот Американец Џенсон Бруксби.

Тој нема што да изгуби, а Опелка вели дека е импресиониран од неговата игра.

„Едвај чекам да го гледам мечот со Ѓоковиќ. Мислам дека Бруксби ќе го натера Новак да трча многу, тој е многу незгоден играч. Новите aмерикански играчи се одлични“, уверен е Опелка.

Тој смета дека Бруксби е брутален и дека Новак ќе има многу работа.

Светскиот рекет број 1 е во трка по календарски Грен слем и досега е на добар пат да ја освои 21. титула и да постави нов рекорд.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Тенис

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Read more

Таткото на Ѓоковиќ: Новак по овие уцени најверојатно нема да игра на Австралија Опен

Read more

Тајли: Новак не би сакал да ризикува да не игра на АО

Read more

Виландер: Веќе не му се плашат на Ѓоковиќ

Read more
 

Спорт

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе