ЛЕТНИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ТОКИО 2020

Познато со кого ќе игра Ѓоковиќ на Олимписките игри

Најдобриот тенисер во светот на стартот на Олимписките игри ќе игра против Уго Дељен од Боливија.

Делијен е 139. тенисер во светот. Ѓоковиќ претходно не играл со 28-годишниот Боливиец, а победникот од овој меч ќе игра со Јан-Ленард Штруф или Тиагу Монтејру.

Потенцијалниот ривал на Ѓоковиќ во третото коло е Алехандро Давидович Фокина, а во втората рунда ќе се игра со подобриот од дуелот меѓу Лоренцо Музети и Џон Милман.

Во четвртфиналето и полуфиналето најверојатно ќе игра со Андреј Рубљов и Александер Зверев.

Русот на стартот од турнирот во Токио ќе игра против Кеи Нишикори, додека Германецот во првото коло ќе игра со Ренди Лу.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Тенис

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Read more

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Read more

Ѓоковиќ без проблеми се пласира во осминафиналето на Олимпијадата

Read more

ОИ: Првата светска тенисерка елиминирана уште на стартот

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Читај повеќе

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Читај повеќе

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Читај повеќе

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Читај повеќе

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе