Новак Ѓоковиќ

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Репрезентацијата на Русија со победата против Шпанија ја воведе Србија во четвртфиналето на Дејвис купот. Пресуди даблот во кој Карацев и Рубљов по пресвртот ги совладаа Лопес и Гранољерс.
Read more

Ѓоковиќ сруши уште еден рекорд на Федерер

Првиот тенисер во светот продолжи да руши рекорди.
Read more

По неизвесниот натпревар, познат ривалот на Ѓоковиќ

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ во второто коло на Мастерсот во Париз ќе игра против Унгарецот Мартон Фучович.
Read more

Поранешниот тренер на Новак откри зошто Западот не го сака Ѓоковиќ

Никола Пилиќ, хрватски тениски стручњак, зборуваше за Новак Ѓоковиќ и односот на странската јавност кон него, особено оние од Западот.
Read more
play_arrow

Њујорк на нозе за расплаканиот Ѓоковиќ, иако Медведев триумфираше

Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Србинот Новак Ѓоковиќ во финалето на УС Опен со резултат 6:4, 6:4 и 6:4.
Read more

Зверев: Против Ѓоковиќ мора да играш совршено, инаку нема да победиш

Олимпискиот шампион Александар Зверев ги сподели своите очекувања од средбата со Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на УС Опен.
Read more
play_arrow

Ограбена луксузната вила на Ѓоковиќ вредна 10 милиони евра

Новак Ѓоковиќ пред неколку месеци купи луксузна вила во Марбеља, шпанско одморалиште во близина на Малага, но многу брзо се најде на мета на крадци кои провалиле и ограбиле одредени скапоцености.
Read more

Ѓоковиќ ќе игра на УС Опен

Виктор Троицки, селекторот на тенисери на Србија, потврди дека Новак Ѓоковиќ ќе настапи на УС Опен.
Read more

Ѓоковиќ не научи да губи - гневно го фрли рекетот на трибини

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска не успеа да освои медал на Олимписките игри во Токио, а својата беспомошност на теренот ја покажа на бројни начини за време на мечот за бронзениот медал со Шпанецот Пабло Кар
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ остана без олимписко злато, изгуби од Зверев

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во финалето на Олимпијадата во Токио во сингл конкуренција.
Read more

Познато со кого ќе игра Ѓоковиќ на Олимписките игри

Најдобриот тенисер во светот на стартот на Олимписките игри ќе игра против Уго Дељен од Боливија.
Read more

Ѓоковиќ: Имам проблем, се вика Рафаел Надал

Новак Ѓоковиќ, првиот тенисер во светот во интервју за France.tv зборуваше за тоа кои се шансите да освои трофеј на Ролан Гарос, но и за тоа што е неговиот најголем предизвик.
Read more
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more