Рендерите го открија изгледот на смартфонот OnePlus V Fold

Долгоочекуваниот смартфон на преклоп на OnePlus треба да биде претставен во август, а рендерите кои се појавија на интернет го откриваат неговиот изглед.

„Протекоа“ рендери на Twitter кои покажуваат дека OnePlus V Fold нема да биде само Oppo Find N2 со различна ознака како што се шпекулираше претходно, туку всушност повеќе ќе наликува на Galaxy Z Fold 4 на Samsung и Vivo X Fold 2.

Во однос на дизајнот, можеме да видиме дека OnePlus V Fold носи елегантни метални страни, како и висок надворешен екран со отвор за селфи камерата. Задниот дел има завршница налик на кожа, а истакнатиот модул на камерата во облик на прстен содржи три сензори и ознаката за Hasselblad. Ако им се верува на гласините, уредот ќе има главна камера од 50 MP (IMX 890) заедно со ултра-широка и перископска камера.

На предниот екран ќе биде сместена селфи камера од 32 MP (OV32C), а иако не се објавени детали за димензиите на главниот екран со новите рендери, се верува дека станува збор за LTPO AMOLED екран со резолуција од околу 1.900 x 2.100 пиксели и брзина на освежување од 120 Hz. Сензорот за отпечатоци е интегриран во копчето „напојување“ од десната страна, а уредот е опремен со три звучници, од кои едниот е поставен на дното до USB-C портот, а другите два на врвот.

OnePlus V Fold ќе се напојува со процесор Snapdragon 8+ Gen 2, а ќе се напојува од батерија од 4.800 mAh со поддршка за жично полнење до 100 W.

URL
Тагови
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Мобилни

Дизајн што само мајка може да го сака - новиот Pixel на Google изненади со изгледот

Read more

Новото подобрување ќе ги израдува фановите на iPhone 16

Read more

Веќе нема дилема како ќе изгледа iPhone 16

Read more

Пеколно лето: Зошто е важно да го заштитите телефонот од прегревање?

Read more
 

Гик

  • filter

14 јули 1974, основана е Европската вселенска агенција

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА објави снимки од спојувањето на две галаксии

Читај повеќе
  • play_arrow

Дефект на Falcon 9 ја приземји ракетата на Маск

Читај повеќе
  • play_arrow

Xbox прибегна кон „хорор стратегија“

Читај повеќе
  • filter

Пиењето во авион има уникатен ефект врз телото

Читај повеќе
  • filter

Како се формираат фосилите? 7 неверојатни примери

Читај повеќе

Популарната апликација постара од Windows доби значително подобрување по над 40 години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Неистражени длабочини: 10 нерешени океански мистерии

Читај повеќе
  • filter

10 јули 1856 – роден е научникот Никола Тесла

Читај повеќе