Роналдо го покажа својот нов суперавтомобил и предизвика лавина реакции

Кристијано Роналдо додаде ново спектакуларно Ferrari во својата колекција луксузни автомобили.

Португалскиот ас преку Instagram сподели видео од своето ново темносино Ferrari Purosangue, а тоа предизвика лавина реакции кај неговите 617 милиони следбеници.

Фотографијата на Роналдо за само пет часа собра 8 милиони лајкови, вклучувајќи ги и реакциите на бројни познати личности и фудбалери.

Роналдо гордо позираше покрај својот нов миленик на четири тркала носејќи тренерка од Gucci од 2.000 евра.

Инаку, Ferrari Purosangue чини околу 467.000 евра, а вредноста на сите автомобили што Роналдо ги има во колекцијата е околу 20 милиони евра.

Португалскиот ас во својата гаража може да се пофали со супермодели како Ferrari, Lamborghini, Mercedes и Bugatti, што е сон на сите     љубители на автомобили.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Фудбал

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Read more

Модриќ стана капитен на Реал

Read more

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Read more

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Read more
 

Спорт

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Читај повеќе

Модриќ стана капитен на Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Читај повеќе

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Читај повеќе
  • play_arrow

Енцо Фернандес се извини за навредите кон Африканците што играат за Франција

Читај повеќе

Клинсман бара да се укине правилото за пет измени

Читај повеќе

Тадиќ поради лошиот однос со Пикси повеќе нема да игра за Србија

Читај повеќе
  • play_arrow

Невидена снимка: Што му рекол Хабиб на Конор додека го давеше во познатата борба?

Читај повеќе

Како Барселона ќе се збогати поради повредите на своите играчи?

Читај повеќе