Samsung го претстави Galaxy View 2 - таблет со големина на телевизор

Никогаш нема да бидеме ни бидат доволно изненадувањата од Samsung – компанија која од година во година успева да се надмине себеси. Новиот Galaxy View 2, иако претставен како таблет со огромна големина, сепак повеќе наликува на мобилен телевизор со Android оперативен систем.

Во екот на многу нови стриминг платформи, Samsung се обиде да креира нешто што ќе го замени телевизорот, а истовремено ќе им даде на корисниците можност да гледаат содржина во квалитетна, висока резолуција.

Како што сугерира името, Galaxy View 2 не е првиот обид на Samsung за креирање на хибрид помеѓу таблет и телевизор. Оригиналниот Galaxy View беше претставен на пазарот уште во 2015 година, но набрзо беше заборавен и исфрлен од продажните полици, бидејќи цената од 599 долари ги премисли купувачите.

Новата верзија, чија цена повторно би можела да делува негативно на продажбата, има огромен, 17-инчен дисплеј и исклучително моќна батерија од 12.000 mAh. Потоа, Galaxy View 2 има осумјадрен Exynos 7884 процесор со брзина од 1,6GHZ, 3GB RAM и 64GB внатрешна меморија. На предниот дел се наоѓа 5-мегапикселна камера, а на задниот дел нема камера бидејќи производителот сметаше дека никој нема да има потреба од фотографирање на пејзажи со 17-инчен таблет-телевизор.

Samsung Galaxy View 2 е достапен за продажба веќе од утре, а неговата цена изнесува „солени“ 740 долари.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Третина од заболените без никакви симптоми

Read more

Хардвер

Како да го полните телефонот за да ви трае подолго батеријата?

Read more

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Read more

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Read more

Dell претстави два нови лаптопа

Read more

Гик

Русите сакаат да делат превоз во вселената со Американците

Читај повеќе
  • filter

Vivo ја најави серијата Х50

Читај повеќе

Џиновски кинески радиотелескоп наскоро ќе бара вонземјани

Читај повеќе

SpaceX во орбитата ќе лансира нови Starlink сателити

Читај повеќе
  • filter

Honor ќе го претстави новиот смартфон Play 4 Pro

Читај повеќе

Како да го полните телефонот за да ви трае подолго батеријата?

Читај повеќе

Се тестира технологија за 6G мрежа

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски момент: SpaceX астронаутите пристигнаа на МВС

Читај повеќе
  • play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Читај повеќе